Logistikos paslaugų nauda įmonėms

2017 11 10

Tiek mažos, tiek didelės ir ekonomiškai pajėgios įmonės, užsiimančios prekių pardavimu, sunkiai išsiverstų be logistikos paslaugų. Nesvarbu, ar tai tik gaminių sandėliavimas, ar eksportas į užsienio šalis, visuomet reikalingi asmenys, kurie organizuotų ir sukontroliuotų visus jų pervežimo ir patekimo į klientų rankas procesus. Plečiantis ir augant dažnai susiduriama su pagrindiniu klausimu: ar įmonei reikalingas logistikos skyrius, ar šią užduotį patikėti transportavimo paslaugas teikiančioms bendrovėms. Tad šįkart aptarkime, kokią naudą verslui suteikia logistikos paslaugos?

Taupomi kaštai

Pagrindinė klaida, kurią daro tik į viršų bepradedantys stiebtis verslai – noras visus jų veiklai reikalingus procesus turėti „po savo kepure“, t. y., valdyti patiems. Visgi pradėjus skaičiuoti, kiek kainuotų reikiamų patalpų įrengimas, transporto priemonės, leidimai, darbuotojų paieška, išlaikymas ir kitos logistikos skyriui sukurti reikalingos priemonės, suprantama, kad sąnaudos yra didelės ir ne visada tiesiogiai koreliuoja su pasiekiama apyvarta. Jei nesate rinkos milžinai, turintys didelius prekių pajėgumus, verčiau bendrovės logistiką patikėkite specialistams, kurie už fiksuotą mokestį užtikrins krovinių gabenimą, priežiūrą, pakrovimus ir sutvarkys visą dokumentaciją.

Be to, sklandžiai vystoma logistika ir aiškiai sudėliotas jos biudžetas turi įtakos transportavimui, kuris yra bene svarbiausia šios sistemos dalis, nuo kurios priklauso galutinė prekės kaina. Jei logistikos paslaugas teikianti bendrovė ieško optimaliausių sprendimų, žino patogiausius maršrutus ir pasirūpina saugiu bei patikimu transportavimu, efektyvus krovinių pervežimas garantuoja mažesnes išlaidas, kurios sumažina ir pačios prekės savikainą.

Užtikrinama paslaugų kokybė

Tiesa ta, jog įmonei pačiai apsiimant vykdyti logistiką, ne visada užtikrinama paslaugų kokybė, reikia, jog praeitų nemažai laiko, kol nauja komanda pradeda dirbti efektyviai. Kadangi logistikos paslaugas teikiančios įmonės turi ilgametę patirtį ir žino, kaip veikti susidūrus su tam tikromis situacijomis, išvengsite bet kokių nuostolių ir nesklandumų, galinčių kenkti įmonės reputacijai.

Stipresnė pozicija rinkoje

Šiandieniniame pasaulyje, kuomet konkurencija milžiniška ir kasdien atsiranda po naują prekės ženklą, ieškantį savo vietos po saule, vertinami tie, kurie geba greitai reaguoti, spręsti problemas ir visur atsidurti pirmi. Jei samdote tikrai patikimą ir gerai savo darbą atliekančią logistikos bendrovę, kroviniai gabenami greičiau, lanksčiai reaguojama į klientų poreikius, vykdomas profesionalus prekių valdymas bei detalus administravimas. Tai leidžia įgyti pranašumą prieš kitas panašaus profilio bendroves ir stiprina jūsų pozicijas rinkoje: juk tiekėjams ar pardavėjams visada maloniau bendradarbiauti su žmonėmis, kurie yra tikslūs, aiškūs ir palaiko gerus santykius su savo partneriais.

Svarus indėlis produkto kūrimui

Daugeliui atrodo, kad logistika apima tik galutinio produkto transportavimą iš taško A į tašką B. Tačiau reikia pripažinti, kad ši sritis yra smarkiai susijusi ir su nauju gaminių kūrimu: juk tik užtikrinus sklandų reikiamų žaliavų bei medžiagų pristatymą įmonėms, kurios užsiima išskirtinių produktų realizavimu, galima vykdyti itin aukštos kokybės prekių gamybą, padėsiančią skintis kelią į naujas rinkas ir tarptautinį pripažinimą.